Whatsapp
0532 560 96 47    
Hakkımızda
‘Eskiden şöyleydi’ diye başlar oldu son zamanlarda neredeyse bütün cümlelerimiz. Ve bu cümlelerin hemen hemen hepsi de bir özlem bir pişmanlık bir geriye gitme isteği duygusuyla bezeli. Bizimde bir cümlemiz var ‘Eskiden Şöyleydi’ diye başlayan ve bu cümle kesinlikle ne özlem ne pişmanlık ne de şimdiyi yerme anlamında değil!  Aksine mutluluk onur ve sevinç duyuyoruz bu cümleyi sarfettiğimizde. Cümlenin tamamı aynen şöyle: Eskiden ibadethanelerimiz kesinlikle ama kesinlikle şimdiye kıyasla hakettiği saygıdeğer görsellik ve içeriğe sahip değilken artık bu durumdan çok uzakta ve yavaş yavaşta olsa hem Türkiye’nin dört bir yanındaki camilerimiz hemde avrupadaki camilerimiz artık hakettiği saygın şaşaalı görünüme erişmeye başladı. Ve bu gelişmede nacizane katkı payı olan gelişime değişime yeniliğe duyarlı öncü bir firmanın büyük payı var. İşte bu firmanın ismi UFUK DAĞITIM CAMİ DONANIMLARI.

Gönüllerimizin sultanı efendimiz Hz. Muhammed S.a.v’in hayatını kısa ve öz bir şekilde anlatan ilk tablomuzu imal ettiğimiz günden bu yana neredeyse 10 yıllık bir zaman dilimini geride bıraktık cami sektöründe. Tablolarımızı çeşitlendirdik ve bu sayede ibadethanelerimizin Kur’an kurslarımızın ve yurtlarımızın duvarlarını layığı olan bu muhteşem görsel eserlerle süslenmesine bir nebzede olsa vesile olmuş bulunmaktayız. Tablo çeşitlerimiz arasında Şecere ,Veda Hutbesi , Siyer-i Nebi ,Hulefa-i Raşidin, Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimden Ayetlerin yazılı olduğu tablolar da dahil olmak üzere değişik ebat  ve desenlerde birinci kalite malzemeden hazırlanmış harika eserler yer almaktadır.

Bunun yanında görsellik ve zerafet bakımından çığır niteliğinde olan nakış işlemeli dijital baskı birinci sınıf perdelere işlenmiş ebat ve renk seçeneklerinde neredeyse sınır tanımayan  Minber örtülerimiz rahatlıkla sipariş edilebilir niteliktedir. Eskiden minberlerin perdeleri göze gönle pek hitap etmiyor çul gibi bir malzeme kullanılıyordu. Tasarımında ülkede ilklerin firması Ufuk Dağıtım Cami Donanımları firmamızın bulunmaz rolü olan bu ürün sayesinde artık minberler ve bu sayede camiler görünümde biraz daha kendini yenilemiş ve göze gönle hitap eder hale gelmiştir. Böylesine önemli bir olayda ilki yaşamak ve yaşatmak bizim adımıza çok onur verici bir durumdur.

Ayrıca yaptığımız işlerin arasında büyük önemi olan Cami Dekorasyon bölümü ibadethaneler daha inşaa aşamasındayken başlayıp cami ibadete açılana kadar neredeyse bütün iş ve işçiliklerde hizmet faaliyetlerini itina ve titizlikle yürütmektedir. Bu alanda yaptığımız faaliyetlerin bazıları Nakkaşlık ,Hat Sanatı, Çini Süsleme, Cami Halısı, Halı Altı Isıtma, Fayans, Mermer ,Çelik Kapı ,Kubbe Yapımı Ve Kubbe Kaplama ,Minare Yapımı Ve Minare Kaplama  ,Alüminyum Doğrama, Pvc Doğrama, Şark Köşesi, Mihrap ,Minber, Kürsü, Müezzinlik Yapımı vs. olarak belirtilebilir. Çalıştığı onlarca camide güzel ve kayda değer işler çıkartan firmamız kendisine bu alanda da ciddi referanslar almayı başarmıştır.

Firmamızdan temin edilebilecek ürünler arasında yine ibadethanelerin olmazsa olmazları vakitmatik, hadismatik ,kullanışlı ve  fazla yer kaplamayan plastik pratik rahleler , farklı modellerde  esans çeşitleri de vardır.

Baştada belirttiğim üzere gelişime değişime ve yeniliğe açık olan firmamız ürünlerine ve hizmetlerine gün geçmiyor ki yeni bir tanesini eklemesin. Bu anlamda en yeni çalışmalarımızdan olan yeni cami içi storlu perde öyle faydali bir ürün ki güneş ışığından deforme olan cami halılarını bu deformasyondan kurtarmak adına çok verimli bir ürün mahiyetinde.

Ürünlerin imalatında kullanılan hammadde ve yapım aşamasında ki işçilik tamamen usta ellerden birinci sınıf olup tamamen müşteri memnuniyetine dayalı çalışma sistemini benimseyen bir ticaret politikasını uygulamaktayız. Siparişi verilen ürün ve hizmet müşterinin eline ulaşıp kullanıma hazır hale gelene kadar firmamız garanti ve güvencesindedir. Bu durumda imalat ve işçilik kaynaklı oluşabilecek bütün aksaklıklar yine garanti kapsamında değişim ve iadeye tabii tutulacaktır. Bahsi geçen ürün ve hizmetlerin sipaişi artık günümüzün olmazsa olmazı internet ortamından www.ufukdagitim.comadresinden kolaylıkla verilebileceği gibi sitemizde bulunan irtibat numaralarından da 7/24 iletilebilir. Verilen siparişler Türkiye’ni n dört bir yanına kargo yoluyla kapıda ödeme imkanıyla yollanır ve bu aşamada yine taşıma yükleme paketleme gibi durumlardan dolayı meydana gelebilecek bütün olumsuzluklar firmamızca karşılanacaktır.

Maksadı sadece para kazanmak olan art niyetli firmalarla uzaktan yakından bağlantısı olmayan firmamız yaptığı işi iş ahlakıyla yapmakta ve bu ticaretten iki taraflı maksimum fayda sağlanacak şekilde ticari faaliyetini yürütmektedir. Bu niyetle çıktığımız bu anlamlı ve kutsal yolda daima elimizden gelenin çok daha fazlasını müşteri kitlesine ulaştırmakta ve bu alanda gerek yaptığı işler gerekse sattığı ürünlerin sonuna kadar arkasındadır. Çünkü niyetimiz daha öncede ifade ettiğimiz gibi sadece para kazanmak değil insan kazanmaktır.

Firmamıza dair detaylı bilgi almak referanslarımızı incelemek ve ürün siparişi vermek için yapmanız gereken sadece www.ufukdagitim.com web adresimizi ziyaret etmek veya facebook/ufuk dağıtım cami donanımları sayfasına bir göz atmaktır. İnşallah Allah’ın ve sizlerin desteğiyle bizimde azimli çalışmalarımızla girenlerin ağzının açık kalacağı hayretle ve övgüyle bakacakları tekrar tekrar girmek ibadet etmek hatta içinden çıkmak istemeyecekleri cemaatin gözüne gönlüne hitap eden pırıl pırıl parlayan hakkı olan görsellikten çok daha fazlasına sahip camiler inşa etmek maksadındayız.  Bu yönde böylesi müstesna faaliyetleri gücümüzün yettiğince ulaşabildiğimiz her yere ulaştırıp Allah’ın rahmet pınarından layıkıyla yararlanmaya çalışacağız. Firma olarak temennimiz ve özlemimiz bütün ibadethanelerimizin bahsi geçen nacizane güzelliklere kavuşmasıdır. Beklentimizse işin ticari boyutundan ziyade Rabbimizin rızasını kazanmak hayır duası almaktan başkası değildir. Dualarda buluşmak temennisiyle hayırlı günler mutlu yarınlar..
Copyright© 2016 All Rigths Reserved. UFUK DAĞITIM - Web Tasarım medyatör